Cei mai frumosi ani din viata unui tanar

April 24th, 2009 la 11:18 am | 1,434 vizualizari | 15 Comments

Cum iti nenorocesti viata, in 3 pasi simpli:

1. Avea intocmit un dosar penal pentru conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neimatriculat. Asta inseamna ca i-au retinut si permisul. Acum 2-3 saptamani.

2. Aseara ar fi urmat sa i se mai intocmeasca un dosar penal pentru conducerea unui autovehicul pe drumurile publice, fara permis, insa a ales sa fuga, adaugand alt cap de acuzare.

3. Fugind de politie, a omorat spulberat 3 persoane, acestea aflandu-se acum in stare grava. Tanarul buzoian are 20 de ani, iar urmatorii 7 to 15 ii va petrece mireasa. C’asa’i in tenis cand intri pe teren cu bocanci de ski.

Sursa video: 3 tineri au fost spulberati de un sofer care incerca sa scape de politie!


Pe aceeasi tema


15 Responses to “Cei mai frumosi ani din viata unui tanar”

  1. victorblog says:

    ptiu, şi eu sunt tot buzoian.
    Oricum nu cred că va primi 15 ani. Maxim 5 pentru că va primi pedeapsa cea mai mare, din câte ştiu eu.
    Cunosc pe cineva care a condus băut o maşină, şi pe deasupra nu avea nici carnet de conducere. A primit un an jumate cu suspendare. A doua oară l-au prins tot băut, tot fără carnet.
    După judecată, verdictul: 3 ani (un an jumate+ un an jumate) cu executare. S-a băgat la muncă şi face doar 30 de luni din totalul de 36.
    Dacă se comportă exemplar, poate ieşi după doi ani.
    în cazul de faţă tipul poate primi închisoare cu suspendare, dacă se află la prima abatere sancţionată (prima dată i-a fost întocmit dosar, dar nu se judecase încă). Deci cu puţin noroc şi nişte avocaţi buni, poate scăpa.

  2. alin says:

    1 nu a omorat pe nimeni prostule
    2 nu sunt in stare grava,sunt in afara oricarui pericol
    3 intr adevar ,e un idiot,dar expresia”iar urmatorii 7 to 15 ii va petrece mireasa. C’asa’i in tenis cand intri pe teren cu bocanci de ski.” este evident a unui fost puscarias….ia zi cocioaba,ti a placut la puscarie in spania?

  3. alin says:

    daca tu nu ai habar pe ce lume traiesti este problema ta…trsit este ca ai impresia ca le stii pe toate….si apropos…sprancenele alea ale tale tare imi miros a fi”evreiesti”…deci stii care ar fi fost soarta ta daca ai fi trait acum 70 de ani…zi merci ca in zilele de azi poti sa te ascunzi in spatele unei tastaturi si ale unui monitor,ca nu te mai legai tu atat de un biet tanar care pur si simplu s-a speriat si a actionat sub efectul endorfinelor.e usor sa judeci de pe un scaun din adapostul celor patru pereti ale garsonierei tale,insa fiind pus in acceasi situatie nu se stioe cum ai fi reactioanat…..nimeni nu stie…dar deh….asa se cred unii mai presus de toate….lasa ca o sa iti dea dumnezeu o palma atunci cand o sa te astepti cel mai putin,probabil cand vei fi cu motocicleta ta,evreule:(

  4. Costin says:

    Draga Alin,
    Eu sunt sigur ca tu esti un baiat viteaz si cand o sa ai si tu traumatism cranian comatos o sa fii in stare sa te duci la popice, in spatele stadionului din Buzau. :-)

    Nu, nu sunt evreu si nu am facut niciodata puscarie. Doar ca nu imi plac dobitocii pe sosele, indiferent daca sunt pe 2, 3, 4 sau mai multe roti :-)

    Saracul baiat… De emotiv ce-a fost, a incalcat intr-o singura luna de 3 ori legea. Penal de fiecare data.

  5. Pandutzu says:

    uite-asa iti distruge viata un dobitoc care se crede smecher si merge fara permis.. si mai si fuge de politie .. la puscarie cu el

  6. Costin says:

    Pandutzule eu zic ca ar trebui sa ai pareri mai rezervate… Colegu Alin de mai sus se poate supara si pe tine. :-)

  7. adrian says:

    @costin
    vad fara sa vreau aici ca duci lipsa de informatii,si prin urmare treci la glume pasoptiste.
    referitor la accident…e vina retardului ala,nu politia e de vina…und plm excessssss de zel….daca ala nu a oprit…fmm de gay

  8. AmberLight says:

    Asa-i in tenis, nu se poate sa nu se arunce cu brichete pe teren nu, doar suntem in Romania ? Mai baieti, nu stiu cum de sunteti tolerati cu un limbaj de genul asta, e fix treaba lui Costin. Din pct meu de vedere cel care a facut accidentul merita mult mai mult de 2-3 ani cat va primii prin comasarea ambelor dosare in fata instantei. Avand in vedere ca a lovit 3 copii, deci a produs nu numai o trauma fizica ci si una psihica, ar merita sa stea mult si bine la beci, dar din pacate nu o sa se intample asta.

  9. Daniela says:

    La inchisoare,sigur.

  10. tiptil says:

    tipul e un fost coleg de servici de al meu

    prima data l-au prins cu numerele rosii expirate (expirasera de vreo 2-3 zile)

    a doua oara inca avea dovada aia de permis, dar  nu stiu de ce s-a speriat in halul asta de politisti si a fugit; nu e un nenorocit, e un tip de treaba care a facut niste fapte iresponsabile; cand m-am intalnit cu el era distrus de suparare!

    copilul lovit nu este in coma

  11. adrian says:

    in coma o sa fie ecostin dupa ce o sa vada anumite persoane ce minciuni indruga pe aici,plus ca mai ascunde si faptul ca e evreu;))

  12. Costin says:

    Eu cred ca va e greu sa dati play la clipul stirii. 

  13. Ciry says:

    Deci cu toate ca a avut si eu cu costin mici neintelegeri nu inteleg de ce luati apararea soferului si toti hop pe costin ?Am mai vazut smecheri din astia se luau in gura cu politati ca tacsu nush cine pana mea e .
    Daca avea dovada de ce a fugit? Emotii … sa fim seriosi sa simtit cu musca pe caciula , faza asta imi aduce aminte de un accident in judetul botosani tot asa un sofer vitezoman a luat-o pe capota o copila care mergea cu mama ei de mana , in jur de 5 – 6 ani avea fata si normal ca tacsu era deputat ceva de genul si a scapat.
    In cazul de fata putea sa aibe pe constiinta 3 vieti luate dar nimeni nu se gandeste la asta

  14. adrian says:

    “putea sa aibe” dar nu a avut…tocmai asta e problema @CIRY

    asta ziceam…ca costin a afirmat ca au murit,cand ei is bine sanatoshy….
    iar despre e ai zis tu…ai dreptate…asa se intampla in tara asta cu gunoaiele..scapa…vede ias in sicriu de eputati si baieti de bani gata.dzeu e sus si vede

  15. trist dar adevarat … asta sa crezut in fast and furios … e fraier …

Leave a Reply